‎י״ט בתמוז ה׳תשפ״ד‎

24 יולי 2024

סיכום שבועי של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות

.

 

 • הקרנות המנייתיות (כולל הגמישות): חוזרות לגייס סכום של כ-190 מיליון ₪ (אחרי שבוע קודם של פדיונות).
 • קרנות אג"ח כללי: ממשיכות לפדות כ-260 מיליון ₪.
 • קרנות אג"ח מדינה: גיוס נמוך של כ-30 מיליון ₪.
 • קרנות אג"ח חברות: מגייסות סכום נאה של כ-60 מיליון ₪.

 

 

שבוע המסחר התנהל במגמה חיובית חזקה במיוחד במדדי המניות המקומיים, ומגמה חיובית בארה"ב, באירופה ובמזרח הרחוק. אגרות החוב הקונצרניות סיכמו את השבוע בעליות שערים חזקות ואגרות החוב הממשלתיות נסחרו בעליות קלות.  הפדיונות בקרנות המסורתיות (מנוהלות ומחקות יחד) הסתכמו השבוע בכ-10 מיליון ₪. כלומר, אחרי רצף שבועי ארוך של פדיונות, התעשייה הצליחה להגיע לאיזון. הקטגוריות הפודות ביותר היו אג"ח כללי (260 מ' ₪)  והקרנות השקליות (כ-120 מ' ₪). תעשיית קרנות הנאמנות כולה רשמה בשבוע החולף פדיונות של כ-110 מיליון ₪, הנחלקים לפדיונות של כ-95 מיליון ₪ בקרנות הכספיות, ופדיונות של כ-15 מ' ₪ בקרנות המסורתיות. כך, עפ"י אומדנים והערכות שבוצעו ע"י כלכלני מיטב דש.

 

 • מגמה חיובית אפיינה את שוקי המניות, כאשר בישראל היא הייתה חזקה במיוחד, ואפילו חריגה. מדד ת"א 35 עלה ב-3.2%, ת"א 125: 3.6%, ומדד ת"א 90 עלה ב-4.7%. בעולם הרחב, מדד נאסדק עלה ב-1.7%, הדאקס והניקיי עלו ב-1.5% כ"א. העליות הנאות מאוד החזירו את הקרנות המנייתיות למסלול של גיוסים אחרי פדיון בשבוע הקודם. סך הגיוס הסתכם בכ-190 מיליון ₪, הנחלקים לגיוס של כ-165 מ' ₪ בקרנות המתמחות במניות בחו"ל ולגיוס קטן יחסית של כ-25 מיליון ₪ בקרנות המתמחות במניות בישראל.
 • קרנות אג"ח כללי, בדגש על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית1 כגון קרנות 10/90, 20/80, ממשיכות לפדות גם השבוע, אך קצב יציאת הכספים מהן ממשיך לרדת, אם כי הוא עדיין גבוה מאוד, לסכום של כ-260 מיליון ₪. מתחילת החודש, קרנות אג"ח כללי פדו כ-1.05 מיליארד ₪, והן ממשיכות לעמוד בראש טבלת הקרנות הפודות מזה חודשים רבים.
 •  
 • אגרות החוב הקונצרניות סיכמו את השבוע במגמה חיובית: מדדי התל-בונד 20,40,60 רשמו השבוע תשואה חיובית של עד כ- 0.25%. בעקבות המגמה החיובית, קרנות אג"ח קונצרני רשמו מהפך ועברו מפדיונות לגיוס של כ-60 מיליון ₪.
 • אגרות החוב הממשלתיות נסחרו בעליות: מדד ממשלתי כללי עלה בכ-0.1% . קרנות אג"ח מדינה, גייסו סכום נמוך של כ-30 מיליון ₪, ומתחילת החודש כ-150 מיליון ₪.
 • מגמה מעורבת באפיק השקלי הקרנות הכספיות רשמו השבוע פדיון שנאמד בכ-95 מיליון ₪. הפדיון הזה נחלק בין הקרנות הכספיות השקליות שפדו כ-30 מיליון ₪ לבין הקרנות הכספיות המט"חיות שפדו 65 מיליון ₪, אחרי רצף שבועי של גיוסים. הקרנות השקליות ממשיכות ברצף הפדיונות שלהן שנמשך מזה חודשים רבים, והשבוע: כ-120 מיליון ₪.
 •  
 • קרנות אג"ח חו"ל רשמו ירידה נוספת בגיוסים משבוע קודם לכן, לסכום של כ-80 מיליון ₪. זאת, בהשפעת ההיחלשות של הדולר כלפי השקל. ובכל זאת, מתחילת החודש, קרנות אג"ח חו"ל גייסו סכום נאה מאוד של כ-390 מיליון ₪.
 •  
 • תעשיית הקרנות מנהלת נכון ליום 23.8.18 כ-242.2 מיליארד ₪. הקרנות המסורתיות (בנטרול הקרנות הכספיות) מנהלות כ-224.7 מיליארד ₪ והקרנות הכספיות מנהלות כ-17.5 מיליארד ₪.     ** הנתונים שמחושבים לגבי יום חמישי (23.8.18) הינם אומדן בלבד, מאחר שהנתונים המעודכנים לגבי קרנות חו"ל
  מתקבלים רק ביום שני בשבוע שלאחר מכן. הנתונים בכתבה מותאמים לתיקון שנעשה לגבי 16.08.18, יום חמישי,
  ושהקטין את הפדיונות במעט יותר מ-100 מיליון ₪.
  סיכום שבועי וחודשי: גיוסים ופדיונות של תעשיית הקרנות
 •  
 •  
אפיקסיכום שבועי גיוסים/פדיונות

(במיליוני ₪)

סיכום מתחילת החודש גיוסים/פדיונות

(במיליוני ₪)

קרנות מנייתיות[1]188394
קרנות כספיות95-261
קרנות אג"ח שקליות123-438-
קרנות אג"ח מדינה וצמוד מדד27155
קרנות אג"ח חברות והמרה573
קרנות אג"ח כללי258-1,049-
קרנות אג"ח חו"ל83387
שונות[2]1279
סה"כ (כולל כספיות)109-205-
סה"כ קרנות מסורתיות

(בנטרול כספיות)

14-469-

 

 

מסמך זה הוכן על-ידי מיטב דש השקעות בע"מ ו/או על-ידי אחת או יותר מהחברות שבשליטתה. מסמך זה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, ועל כל אדם להתייעץ עם יועץ ו/או משווק השקעות בכל הנוגע לביצוע פעולה במוצרים פיננסיים ועם יועץ פנסיוני ו/או סוכן שיווק פנסיוני בכל הנוגע להצטרפות או עזיבת מוצרים פנסיוניים. כמו כן, מסמך זה אינו מהווה הצעה או המלצה לרכישת או מכירת מוצר פיננסי, לרבות קרן השתלמות, אופציות, יחידות השתתפות בקרן נאמנות או כל נייר ערך או מוצר פיננסי אחר, ואינו מהווה הצעה להצטרפות או עזיבת מוצר פנסיוני, לרבות קופת גמל, קרן השתלמות, קרן פנסיה או תכנית ביטוח. רכישת נכס פיננסי בגינו נדרש פרסום תשקיף ודיווחים מיידיים, לרבות יחידות בקרנות נאמנות, תעשה על פי התשקיף והדיווחים המיידיים שבתוקף. כמו כן, מיטב דש השקעות בע"מ, וכן חברות שבשליטתה עוסקות, בין היתר, בניהול תיקי לקוחות, ניהול קרנות נאמנות, ניהול קופות גמל, ניהול קרנות השתלמות, ניהול קרנות פנסיה וחיתום, ועשוי להיות למי מהן עניין אישי במסמך זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמן ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה, ככל שנזכרים. האמור במסמך זה נאסף ו/או מתבסס על מידע ממקורות שונים ולא בוצעה על-ידי מיטב דש השקעות בע"מ ו/או כל חברה שבשליטתה בדיקה עצמאית של המידע האמור. האמור במסמך זה כולל הערכות, אומדנים ו/או תחזיות, נכון למועד כתיבת מסמך זה. מיטב דש השקעות בע"מ וכן כל חברה בשליטתה אינן אחריות לכל נזק, אובדן, הפסד או הוצאה מכל סוג שהוא, לרבות ישיר ועקיף, שייגרמו למי שמסתמך על האמור במסמך זה, כולו או חלקו. אין בתשואות העבר של המוצרים הפיננסיים כדי להעיד על תשואותיהם בעתיד. כל הזכויות, לרבות זכויות הקניין הרוחני, במסמך זה ובתוכנו, שייכות למיטב דש השקעות בע"מ ו/או לאחת או יותר מהחברות אשר בשליטתה, ואין לעשות בו כל שימוש שהוא, לרבות להפיצו ולהעתיקו, ללא קבלת אישורן מראש ובכתב.

 

 

1509

אהבתם? שתפו…

לשיחה עם יועץ משכנתא התקשרו עכשיו 072-2118686

Facebook

אהבתם? שתפו...Share on facebook
Facebook
Share on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
מעבר לסרגל הכלים