‎ט״ו בתמוז ה׳תשפ״ד‎

21 יולי 2024

תחזית ביצועי קופות הגמל לינואר 2020

באדיבות מיטב דש, 40 שנה: אבי ברקוביץ, משנה למנהל השקעות ראשי מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ.

ינואר 2020: פתיחת שנה חיובית לקופות הגמל – קופות הגמל הכלליות השיגו תשואה ממוצעת של כ-0.4% כתוצאה מעליות השערים בשוקי המניות בארץ ומעליות השערים באג"ח הממשלתי בארץ. הטווח הוא בין תשואה של 0.2% לבין תשואה של 0.6%.

 

קופות הגמל המנייתיות השיגו תשואה של כ-0.6% בטווח תשואה של 0.2% עד תשואה של 1.0%.

תשואה של כ-0.5% לקופות הגמל המדדיות בטווח תשואה של 0.3% עד תשואה של 0.7%.

תשואה 0.5% לקופות הגמל השקליות בטווח של תשואה של 0.3% עד תשואה של 0.7%.

 

נציין, כי קיימת שונות בין המסלולים המתמחים* והדבר תלוי במבנה המסלול ובתמהיל המדד המוביל בו (מידת ה"טהורות" של המסלול).

* מסלולים מעל 100 מלש"ח.

 

סיכום חודש ינואר 2020

הערכת מיטב דש היא, שקופות הגמל וקרנות ההשתלמות הכלליות הגדולות יציגו בינואר 2020 תשואה נומינלית (ברוטו) ממוצעת של 0.4%. תשואה צפויה זו מייצגת גם את התמונה בתעשייה כולה, כאשר טווח התשואות של כלל הקופות אמור לנוע במנעד של בין תשואה של 0.2% לבין תשואה של 0.6%.

 

עליות השערים בשוקי המניות בארץ ובאיגרות החוב הממשלתיות בארץ פעלו כגורם חיובי לתשואות הקופות החודש. יצויין, כי בשלב מסוים של החודש הגיעו הקופות לתשואה ממוצעת של כ-1.4% ורק ירידות השערים החזקות בשוקי המניות בחצי השני של החודש, צימצמו את התשואה לכדי שליש.   

 

בשוק המניות בארץ נרשמה מגמה חיובית נאה: מדד ת"א 35 עלה ב-0.5%, מדד ת"א 125 עלה ב-1.2% ומדד ת"א 90 עלה ב-2.1%, ומדד יתר 50 עלה בשיעור חד 5.2%.

 

לעומת זאת, שוקי המניות בעולם הציגו מגמה מעורבת (עד ה-30.1, יום חמישי, שהוא היום האחרון לחישוב התשואות החודש).

בארה"ב: עליות שערים, כאשר מדד הדאו עלה ב-1.1%, מדד ה-S&P עלה ב-1.6%, מדד הנאסד"ק עלה ב-3.6%.

באירופה נרשמה מגמה שלילית: ה-DAX הגרמני ירד ב-0.7%, ה-CAC הצרפתי ירד ב-1.8%                וה-Eurostoxx 50 ירד ב-1.5%.

ביפן: מגמה שלילית חדה יותר כאשר מדד הניקיי ירד בשיעור של 2.9%.

המדד העולמי של השווקים המתפתחים ירד ב-3.6%.

כל אלו במונחי מטבע של אותן מדינות.

 

באג"ח הקונצרני המקומי נרשמה ירידות שערים. מדד התל בונד 20 ירד ב-0.4%, מדד תל בונד 40 ירד ב-0.2% ומדד התל בונד 60 ירד ב-0.3%. איגרות החוב הלא מדורגות ירדו ב-0.3%. לעומת זאת, מדד אג"ח קונצרני כללי עלה ב-0.3%.

 

באיגרות החוב הממשלתיות נרשמה תשואה חיובית בשיעור של 0.6%, כאשר איגרות החוב הצמודות למדד עלו ב-0.7% ואילו איגרות החוב השקליות עלו ב-0.5%.

 

נתוני ינואר 2020:

 

תשואות אפיקי השקעה עיקריים ב-%תרומה חיוביתתרומה שלילית
S&P 5001.6% 
DOW JONES1.1% 
NASDAQ3.6% 
NIKKEI 2.9%-
DAX 0.7%-
מדד ת"א 350.5% 
מדד ת"א 1251.2% 
מדד כללי של אג"ח ממשלתיות0.6% 
מדד כללי של אג"ח צמודי מדד ממשלתיים0.7% 
מדד קונצרני כללי0.3% 
שינוי השקל ביחס לדולר (תיסוף) 0.2%-
שינוי השקל ביחס לאירו (תיסוף) 1.9%-
מלוות קצרי מועד0.0% 
שחר0.5% 
גילון0.0% 

 

כתבה זו ואינפורמציה נוספת על תעשיית קופות הגמל ועל שוק ההון ניתן למצוא באתר האינטרנט של בית ההשקעות מיטב דש.

למעבר לאתר לחץ כאן: מיטב דש קופות גמל

 

מסמך זה הוכן על-ידי מיטב דש השקעות בע"מ ו/או על-ידי אחת או יותר מהחברות שבשליטתה. מסמך זה אינו מהווה תחליף לייעוץ השקעות / פנסיוני אישי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, ועל כל אדם להתייעץ עם יועץ ו/או משווק השקעות בכל הנוגע לביצוע פעולה במוצרים פיננסיים ועם יועץ פנסיוני ו/או סוכן שיווק פנסיוני בכל הנוגע להצטרפות או עזיבת מוצרים פנסיוניים. כמו כן, מסמך זה אינו מהווה הצעה או המלצה לרכישת או מכירת מוצר פיננסי, לרבות קרן השתלמות, אופציות, יחידות השתתפות בקרן נאמנות או כל נייר ערך או מוצר פיננסי אחר, ואינו מהווה הצעה להצטרפות או עזיבת מוצר פנסיוני, לרבות קופת גמל, קרן השתלמות, קרן פנסיה או תכנית ביטוח. רכישת מוצר פיננסי בגינו נדרש פרסום תשקיף ודיווחים מיידיים, לרבות יחידות בקרנות נאמנות, תעשה על פי התשקיף והדיווחים המיידיים שבתוקף. כמו כן, מיטב דש השקעות בע"מ, וכן חברות שבשליטתה עוסקות, בין היתר, בניהול תיקי לקוחות, ניהול קרנות נאמנות, ניהול קופות גמל, ניהול קרנות השתלמות, ניהול קרנות פנסיה וחיתום, ועשוי להיות למי מהן עניין אישי במסמך זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמן ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. האמור במסמך זה נאסף ו/או מתבסס על מידע ממקורות שונים ולא בוצעה על-ידי מיטב דש השקעות בע"מ ו/או כל חברה שבשליטתה בדיקה עצמאית של המידע האמור. האמור במסמך זה כולל הערכות, אומדנים ו/או תחזיות. מיטב דש השקעות בע"מ וכן כל חברה בשליטתה אינן אחריות לכל נזק, אובדן, הפסד או הוצאה מכל סוג שהוא, לרבות ישיר ועקיף, שייגרמו למי שמסתמך על האמור במסמך זה, כולו או חלקו. אין בתשואות העבר של המוצרים הפיננסיים כדי להעיד על תשואותיהם בעתיד. כל הזכויות, לרבות זכויות הקניין הרוחני, במסמך זה ובתוכנו, ייכות למיטב דש השקעות בע"מ ו/או לאחת או יותר מהחברות אשר בשליטתה, ואין לעשות בו כל שימוש שהוא, לרבות

אהבתם? שתפו...Share on facebook
Facebook
Share on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
מעבר לסרגל הכלים