‎י״ט בתמוז ה׳תשפ״ד‎

24 יולי 2024

דירה להשקעה

הבית הפיננסי | 04.05.2010
דירה להשקעה שונה מהותית מדירה למגורים בכך שכל מטרתה היא ליצור רווח לבעליה. בישראל של 2010 רכישת דירה להשקעה נחשבת כהשקעה סולידית ויציבה, המהווה חלק בלתי נפרד מתיק ההשקעות המשפחתי הישראלי.

היום יותר מתמיד יש הרגשה מאוד מוחשית ברכישת נכס להשקעה, הרגשה אשר איננה קיימת כאשר רוכשים מניות, תעודות סל או בונים תיק השקעות. יכול מאוד להיות שבתקופה כה וירטואלית שבו הכסף כבר ממזמן איננו מוחשי יש בנו עדיין הצורך לראות ולהרגיש מה רכשנו במיטב כספנו.

היתרונות ברכישת  דירה להשקעה ?

 1. תשואה שוטפת.
 2. תשואה עתידית.
 3. אפשרויות מימון נרחבות.
 4. הכנסה משכירות פטורה ממס ( עד 4500 ש"ח בחודש).

כיצד מחשבים תשואה שוטפת

מקור הרווח השוטף של דירה להשקעה הינו שכר דירה, לכן עלינו תחילה לחשב את שיעור שכר דירה משווי הדירה. לדוגמא, שכ"ד של 4,000 ש"ח לחודש = 48,000 ש"ח בשנה מדירה שרכשנו בסכום של 1,000,000 ש"ח משאיר אותנו אם תשואה שוטפת ברוטו של 4.8% (בכדי להגיע לנטו מומלץ להכפיל ב 11 חודשים ולא ב 12 חודשים).

כיצד מחשבים תשואה עתידית

בניגוד לדירת החלומות שלנו שבה אנו נרצה לגור כיום, בדירה להשקעה אנו מחפשים את הפוטנציאל ההשבחה, הרווח במכירה. מומלץ לרכוש דירות עם ביקוש עתידי כגון : פינוי ובינוי, תמ"א 38,  נכס באזור מוסדות אקדמאים, בתי חולים, אזורי תיירות ונופש, נכס עם זכויות בניה נוספות שלא מוצו או נכס באזור אשר עתיד להתפתח בתשתיות.

אפשרויות מימון  משכנתא

בכל הנוגע לאפשרויות המימון אין הבדל מבחינת גופי המימון ( בנקים וחברות ביטוח ) אם הדירה נרכשת לשם מגורים או השקעה. כיום ניתן לרכוש דירה בהון עצמי מינימאלי של 30% כאשר את השאר מממנים בהלוואת משכנתא. במקרה שאנו מעוניינים להסתמך על החזרי התשואה השוטפת שישלמו את החזרי ההלוואה ממולץ התייעץ עם יועץ משכנתאות בכדי לבנות תוכנית רכישה אשר כוללת בתוכה תוכנית הלווה מתאימה.

הכנסה משכירות פטורה ממס ( עד 4500 ש"ח בחודש).

בניגוד להשקעה במכשירים פיננסי שונים כגון : מניות, אג"ח ,תעודות סל ואופציות דירה להשקעה פטורה ממס. אכן קיימת אפליה בין אחזקת דירת מגורים למטרת רווח לאחזקת כל מכשיר השקעה אחר, בכך שדמי השכירות פטורים ממס (עד גובהה של 4500 ש"ח).

לסיכום, עד לשנת 2010 שוק הנדל"ן הוכיח את עצמו כשוק רווחי ומשתלם. השקעה בנדל"ן בישראל נחשבת לאפיק השקעה סולידי, אך במקרים מסוימים אפיק זה אף הצליח להפתיע וליצור רווחים גבוהים מהצפוי. אנו ממליצים לבדוק היטב, לפני רכישת הדירה, את כדאיות התשואה ואת האופציה להשבחה. תכנון הרכישה הינו הצעד המהותי ביותר בכל התהליך יש להתייחס אליו ברצינות ומומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום לפני ביצוע הרכישה.

סדנת משכנתאות

מעוניינים להצטרף לסדנה יחודית בתחום המשכנתאות ?

סדנת משכנתאות
מעוניינים להצטרף לסדנה יחודית בתחום המשכנתאות ?
לקבל הכוונה, הדרכה וטיפים לרכישת דירה מפי מומחים מובילים בתחום ? זה הזמן להצטרף אלינו.

מה נלמד בסדנת משכנתא?
1. שלבי המשכנתא.
2. מסלולי המשכנתא, בכל הבנקים.
3. היתרונות והסיכונים בלקיחת משכנתא.
4. איך מקבלים משכנתא במימון גבוהה.
5. כיצד להתמקח עם הבנקים.

איך נרשמים ?
ממלאים את הבקשה למטה ושולחים,הבקשה הינה מאובטחת ואיננה מחייבת. הפרטים שיתקבלו ישמשו אותנו ליצרת קשר עמכם בלבד.

רישום לסדנת משכנתאות

  השם שלך (חובה)

  האימייל שלך: (חובה)

  נושא

  ההודעה שלך

  אהבתם? שתפו…

  לשיחה עם יועץ משכנתא התקשרו עכשיו 072-2118686

  Facebook

  אהבתם? שתפו...Share on facebook
  Facebook
  Share on google
  Google
  Share on twitter
  Twitter
  Share on linkedin
  Linkedin
  מעבר לסרגל הכלים