‎י״ט בתמוז ה׳תשפ״ד‎

24 יולי 2024

דירות למכירה

החלום הישראלי כולל משפחה מאושרת, 2.4 ילדים ודירה מעוצבת או בית נחמד, רצוי בפרברים. בחלום, הדירה היא תמיד שלנו ולא בשכירות. לרובנו דירות למכירה הן אופציה אטרקטיבית יותר מהשכרת דירה, בפרט אם אנו בשלבים של הקמת משפחה. אולם לא תמיד רכישת דירה עדיפה על השכרת דירה.

לתנאי השוק יש השפעה חזקה מאוד על שוק הנדל"ן בכלל ועל דירות למכירה בפרט. אם מחירי הדירות בירידה והריבית במשק נמוכה – זה יכול להיות חלון הזדמנויות מצוין לרכישת דירה. פרוייקטים חדשים יהיו מושפעים יותר מירידת המחירים בשוק ולכן במקרים כאלו עדיף לחפש פרויקט חדש ולקנות דירה מקבלן.

דירות להשכרה אינן מבוקשות) או כאשר יש בדירה ליקויים משמעותיים, והיא דורשת שיפוץ מקיף. במקרה כזה לא כדאי להסתער על דירה רק כדי לומר "יש לי דירה". עדיף להמשיך לגור בשכירות בדירה טובה, באזור שמתאים לכם ולהשקיע את הכסף במקום אחר.

אם אתם מתכוונים לקחת משכנתא, תבצעו השוואה בין הבנקים השונים לוודא שאתם מקבלים את המשכנתא המשתלמת ביותר. מחשבון משכנתא יכול לעזור לכם בבחירה הנבונה והמשתלמת ביותר. בהצלחה.

אחרי הכל, אתם לא יודעים מה ילד יום. לכן, לפני שאתם הולכים להסתכל על דירות למכירה, השוו מחירים, התייעצו עם מתווכי נדל"ן ובדקו תוכניות פיתוח בעירייה. אם כבר לקנות דירה – רק כזאת שתשתלם לטווח הרחוק.

בין אם אתם קונים דירה להשקעה או מחפשים את בית החלומות – חשוב מאוד שההשקעה תשתלם לכם. שיקולים זמניים, כמו קרבה למקום העבודה, חשובים פחות מקנייה במיקום בו הביקוש צפוי לעלות ואיתו גם ערך הדירה.

דירות למכירה: ההשקעה משתלמת?

המיקום מהווה חלק משמעותי מאוד מהאטרקטיביות של דירה. אם אתם מחפשים בית לגדל בו משפחה – סביר להניח שתחפשו דירות למכירה בשכונות בהן יש מוסדות חינוך טובים, פארקים, גני משחקים, תחבורה סבירה ומרכז מסחרי קרוב. אם אתם מחפשים דירה להשקעה – אתם יכולים להוסיף לרשימה דירות במיקום מרכזי הקוסם לסטודנטים ולצעירים.

דירות למכירה במיקום אטרקטיבי

עם זאת, מקרים מסוג זה נדירים ביותר. לרוב, ניתן למצוא דירות במחירים נמוכים מאוד באזורים לא אטרקטיביים (כמו שכונות בעלות מוניטין מפוקפק או אזורים בהם

לפעמים, ניתן למצוא בשוק דירות למכירה במחירים מגוחכים. זה יכול לקרות ממספר סיבות: בעל הבית נכנס לחובות ואינו מסוגל לעמוד בתשלומים (כפי שקרה במשבר הסאב-פריים האחרון), הדירה נמכרת במסגרת סכסוך ירושה או שמדובר במוכרים שאינם מודעים לתנאי השוק. בכל מקרה, הצרות של אחרים במקרה זה הן הרווח שלך – על דירות מסוג זה כדאי להסתער, בפרט אם הן נמצאות באזור אטרקטיבי בו יהיה קל להשכיר את הדירה.

דירות למכירה במחיר מציאה

אם, לעומת זאת, הריבית במשק גבוהה או שמחירי הדירות באזור מסוים נכנסו לסחרור (כמו למשל מחירי הדירות בתל אביב, שזינקו בשנים האחרונות ללא פרופורציה למציאות), כדאי להימנע מרכישת דירה דווקא באזור 'לוהט', שבו הביקוש גבוה. עדיף להמשיך ולשלם את שכר הדירה או לחפש בתים למכירה באזור הסמוך לאזור המבוקש (למשל: יפו).

דירות למכירה בתנאי שוק טובים

אולם מבחינה כלכלית טהורה, אם מחשבים גם את תשלומי הריבית, רכישת דירה היא לפעמים עול כבד בהרבה משכירות לכל החיים. לפני שמחליטים על הצעד, כדאי לבחון את התנאים שבהם רכישת דירה משתלמת יותר ומתי עדיף להמשיך ולהשכיר.

לבעלות על דירה יש גם אלמנטים פסיכולוגיים: תחושה של ביטחון כלכלי, יציבות, הידיעה שיש לנו רכוש שהוא שלנו, כזה שנוכל אחר כך להשאיר לילדים ומתישהו, בעתיד הרחוק, לא נצטרך עוד לשלם עליו יותר.

סדנת משכנתאות

מעוניינים להצטרף לסדנה יחודית בתחום המשכנתאות ?

סדנת משכנתאות
מעוניינים להצטרף לסדנה יחודית בתחום המשכנתאות ?
לקבל הכוונה, הדרכה וטיפים לרכישת דירה מפי מומחים מובילים בתחום ? זה הזמן להצטרף אלינו.

מה נלמד בסדנת משכנתא?
1. שלבי המשכנתא.
2. מסלולי המשכנתא, בכל הבנקים.
3. היתרונות והסיכונים בלקיחת משכנתא.
4. איך מקבלים משכנתא במימון גבוהה.
5. כיצד להתמקח עם הבנקים.

איך נרשמים ?
ממלאים את הבקשה למטה ושולחים,הבקשה הינה מאובטחת ואיננה מחייבת. הפרטים שיתקבלו ישמשו אותנו ליצרת קשר עמכם בלבד.

רישום לסדנת משכנתאות

  השם שלך (חובה)

  האימייל שלך: (חובה)

  נושא

  ההודעה שלך

  אהבתם? שתפו…

  לשיחה עם יועץ משכנתא התקשרו עכשיו 072-2118686

  Facebook

  אהבתם? שתפו...Share on facebook
  Facebook
  Share on google
  Google
  Share on twitter
  Twitter
  Share on linkedin
  Linkedin
  מעבר לסרגל הכלים