‎י״ז בסיון ה׳תשפ״ד‎

22 יוני 2024

קבוצות הרכישה, ישלמו יותר מסים

הבית הפיננסי | 22.06.2010
הוועדה, בראשות היועץ המשפטי של רשות המסים, עו"ד משה מזרחי, מפרסמת את המלצותיה בנושא הסבוך. הוועדה ממליצה להגביר את נטל המסים על קבוצות הרכישה, מתוך הכוונה להשוות את תנאי המיסוי של קבוצות הרכישה לאלה של הקבלנים, מסקנותיה אומצו על ידי שר האוצר וייושמו במסגרת חוק ההסדרים הבא.

על פי ההמלצה, רוכש בקבוצת רכישה ישלם מס רכישה על דירה ולא על קרקע; כמו כן, מכירת קרקע לקבוצת רכישה תחוייב במע"מ, בין אם מדובר במוכר שהוא גוף ציבורי ובין אם מדובר במוכר שהוא גוף פרטי. כיום, אם רכישת הקרקע היא מגורם פרטי, אין חיוב במע"מ.

היעדר החיוב במע"מ בגין רכישת קרקע במסגרת קבוצות רכישה, היה אחד הפרמטרים שיצרו את הפער בעלות בין רכישת דירה מקבלן, שחוייבה במע"מ; לבין רכישת דירה במסגרת קבוצת רכישה, שלא חוייבה במע"מ ולכן זולה יותר.

בתגובה לדו"ח אמר נחשון קיוויתי, מנכ"ל בסר הפועלת בתחום קבוצות הרכישה: "החידוש העיקרי כאן הוא שקרקע פרטית שנקנית על ידי קבוצת רכישה תמוסה במע"מ. אני שמח על הדו"ח שעושה סדר בתחום המיסוי".

מנכ"ל התאחדות הקבלנים, יוסי גורדון: "התאחדות הקבלנים מברכת את רשות המסים על השוואת התנאים בענף. רוכשי הדירות ראו בקבוצות הרכישה הזדמנות לרכישת דירה זולה מבלי שיהיו מודעים לכך שהם קונים קרקע בלבד, וכי כל ההטבות הכספיות הן למעשה הקלות במיסוי שקיבלו מארגני הקבוצות. כיום אנו מתחילים לראות קבוצות רכישה שמתפרקות, לצד קבוצות רכישה שהחברים בהן נדרשים להוסיף סכומי כסף גדולים מעבר לסכומים ששולמו, או מתמודדים עם עיכובים בבניית הדירות. החלטת רשות המיסים תצמצם את התופעה של קבוצות הרכישה באופן ניכר, ותמנע תופעות כאלו בעתיד".

סדנת משכנתאות

מעוניינים להצטרף לסדנה יחודית בתחום המשכנתאות ?

סדנת משכנתאות
מעוניינים להצטרף לסדנה יחודית בתחום המשכנתאות ?
לקבל הכוונה, הדרכה וטיפים לרכישת דירה מפי מומחים מובילים בתחום ? זה הזמן להצטרף אלינו.

מה נלמד בסדנת משכנתא?
1. שלבי המשכנתא.
2. מסלולי המשכנתא, בכל הבנקים.
3. היתרונות והסיכונים בלקיחת משכנתא.
4. איך מקבלים משכנתא במימון גבוהה.
5. כיצד להתמקח עם הבנקים.

איך נרשמים ?
ממלאים את הבקשה למטה ושולחים,הבקשה הינה מאובטחת ואיננה מחייבת. הפרטים שיתקבלו ישמשו אותנו ליצרת קשר עמכם בלבד.

רישום לסדנת משכנתאות

  השם שלך (חובה)

  האימייל שלך: (חובה)

  נושא

  ההודעה שלך

  אהבתם? שתפו…

  לשיחה עם יועץ משכנתא התקשרו עכשיו 072-2118686

  Facebook

  אהבתם? שתפו...Share on facebook
  Facebook
  Share on google
  Google
  Share on twitter
  Twitter
  Share on linkedin
  Linkedin
  מעבר לסרגל הכלים