‎י״ט בתמוז ה׳תשפ״ד‎

24 יולי 2024

ריבית המשכנתא צונחת ל 1.99%

ריבית המשכנתא צנוחת ל 1.99%

מנתונים שפירסם בנק ישראל הריבית הממוצעת על משכנתאות צמודות למדד שנלקחו בחודש יולי האחרון ירדה לשפל של 2.18%. הריבית על המשכנתאות של עד חמש שנים ירדה אל מתחת ל-2%. וזאת לאחר התרעה שהוציא בנק ישראל מפני התפתחות בועת נדל"ן

פורטל הבית הפיננסי, | 12.08.2010
תגיות : משכנתאנדל"ןבנק ישראלריבית משכנתאריבית משכנתאות..

מנתונים שפרסם בנק ישראל הריבית הממוצעת על משכנתאות צמודות למדד שנלקחו בחודש יולי האחרון ירדה לשפל של 2.18%. הריבית על המשכנתאות של עד חמש שנים ירדה אל מתחת ל-2%. וזאת לאחר התרעה שהוציא בנק ישראל מפני התפתחות בועת נדל"ן וניסיונותיו של חזקיהו לבלום את המגמה.

בריבית המשכנתאות במשק ממשיכה לצנוח למרות ניסיונות בנק ישראל לעצור את הזינוק במחירי הנדל"ן. סביבת הריבית הנמוכה מעודדת משקיעים לרכוש דירות מאחר ופיקדון הכסף בבנק איננו מניב ריבית רווחית, בנוסף שפל הריבית במשכנתאות הופך את הכסף למימון רכישת דירה לכסף זול ומתדלק את עליות שוק הדיור.

ribit_m_72010

מזה כמה חודשים אנו עדים לניסיונות צינון של שוק הנדל"ן, הן של המפקח על הבנקים תוך התערבות ישירה בנושא קבוצות הרכישה ודרישת הפרשות גבוהות עבור משכנתא בשיעור מימון מעל 60%, והן של בנק ישראל במטרה ברורה ליקר את הריבית במשק בכדי למתן את מחירי הדירות.

יש לציין שהצהרות שליחי הממשלה בתחום הדיור אינם עוזרות ואף פוגעות בציבור הרחב, בסקר שנערך עבור חברי הכנסת נתגלה כי רוב התחלות הבניה נבלמו מאחר וקבלנים רבים חששו למנף פרויקטים במדינה אשר מעודדת ירידת מחירי דיור וסקציות כלכליות על יזמי בניה.

כיום נראה כי שוק המשכנתאות מצליח לדלג מעל המכשולים ולנגח את ניסיונותיהם של פישר וחזקיהו, הצפי לחודש יולי היה עצירה או לפחות האטה בקצת ירידת ריבית משכנתא, אך מנתונים שפרסם בנק ישראל עולה שריבית המשכנתאות ממשיכה במגמת ירידה בהתאם לחודשים קודמים.

בפרוטוקול דיוני הריבית שהתקיימו בסוף יולי – לפני ההחלטה להעלות את ריבית בנק ישראל ב-0.25% – התייחסו לשוק המשכנתאות הרותח וטענו כי "סך המשכנתאות שניתנו במחצית הראשונה של השנה גבוה ב-52% מסך המשכנתאות שניתנו בתקופה המקבילה אשתקד – מה שניתן לייחס גם לעלייה הניכרת במחירי הדירות. גם ביוני חלה ירידה בחלקן של המשכנתאות הלא צמודות בריבית משתנה שניתנו במהלך החודש. עם זאת, משקלן במשכנתאות החדשות עדיין גבוה – כ-50%".

סדנת משכנתאות

מעוניינים להצטרף לסדנה יחודית בתחום המשכנתאות ?

סדנת משכנתאות
מעוניינים להצטרף לסדנה יחודית בתחום המשכנתאות ?
לקבל הכוונה, הדרכה וטיפים לרכישת דירה מפי מומחים מובילים בתחום ? זה הזמן להצטרף אלינו.

מה נלמד בסדנת משכנתא?
1. שלבי המשכנתא.
2. מסלולי המשכנתא, בכל הבנקים.
3. היתרונות והסיכונים בלקיחת משכנתא.
4. איך מקבלים משכנתא במימון גבוהה.
5. כיצד להתמקח עם הבנקים.

איך נרשמים ?
ממלאים את הבקשה למטה ושולחים,הבקשה הינה מאובטחת ואיננה מחייבת. הפרטים שיתקבלו ישמשו אותנו ליצרת קשר עמכם בלבד.

רישום לסדנת משכנתאות

  השם שלך (חובה)

  האימייל שלך: (חובה)

  נושא

  ההודעה שלך

  אהבתם? שתפו…

  לשיחה עם יועץ משכנתא התקשרו עכשיו 072-2118686

  Facebook

  אהבתם? שתפו...Share on facebook
  Facebook
  Share on google
  Google
  Share on twitter
  Twitter
  Share on linkedin
  Linkedin
  מעבר לסרגל הכלים