‎ט״ו בתמוז ה׳תשפ״ד‎

21 יולי 2024

יועץ משכנתאות

יועץ משכנתאות

יועץ משכנתאות, מומלץ לבחור בחברה מוכרת וחזקה בתחום. חברה מוכרת ברמת הפעילות גבוהה כוחה בשוק הינו חזק והתנאים שתוכל להשיג עבורכם הם הטובים יותר.

פורטל הבית הפיננסי | 20.07.2010

רבים מאיתנו נחשפים לתשדירי פרסום כאלה ואחרים בנושא המשכנתא, העומדים על הקלות שבלקיחת הלוואה ולפעמים אנו שוכחים את גובהה הסכום, גודל האחריות ואורך תקופת ההתחייבות שאליה אנו צועדים. בישראל ישנה רווחה כוללת של תחושת עשה זאת בעצמך, תחושה שהבנקים זורעים ותומכים מאחר והמרווחים העיקרים מהבורות של הציבור הרחב הם הבנקים.

תפקידו של יועץ המשכנתא

תפקידו של יועץ משכנתאות מתחלק לשניים :

1. בניית ההלוואה – לבנות עבורנו את המשכנתא המותאמת והחסכונית ביותר עבורנו.

2. ניהול ההלוואה – לנהל עבורנו את רכישת הדירה / מיחזור ההלוואה בצורה הטובה ביותר.

בניית ההלוואה נכונה הנה אבן היסוד של הלוואת המשכנתא, כולנו יכולים להביט אל ריביות הבנקים ולנסות להשוות ובסופו של דבר לבחור את ריבית משכנתא הזולה ביותר עבורנו. הבעיה היא שאיננו לגמרי מבינים ממה מורכבת הריבית… אם הריבית היא צמודה אז יש צורך להוסיף לה את המדד ? אם הריבית משתנה אז לפי אילו משתנים אג”ח / מק”מ / עוגן ? מה המרווח המינימאלי שהבנק יכול לדרוש ? כל אלה הם שאלות חשובות שלרוב אין למצוא להם מענה בבנקים. בנושא זה יש משפט שאני נוהג לצטט ” זה לא מספיק לדעת להתמקח צריך לדעת על מה להתמקח “.

ניהול הלוואה הוא חלק בלתי נפרד מבניית ההלוואה, אשר מבטיח את קבלת הכסף מין הבנק. יש לזכור שבעסקת רכישת הדירה ישנם שלושה צדדים : 1. הרוכשים 2. המוכרים 3. הבנק (מיחזור הנושא הוא פשוט יותר). המוכרים מתחייבים למכור את הדירה והרוכשים מתחייבים לשלם, אני מדגיש זאת בכוונה מתחייבים לשלם. ההתחייבות הזאת היא לרוב כפולה הרוכשים מתחייבים לשלם מכיסם ומהלוואת המשכנתא. שאלת המיליון הדולר היא האם לבנק יש חלק בהתחייבות זו ? התשובה היא לא !! הבנק אינו מחייב להעביר תשלום למוכר עד אשר מוצאו כול ההליכים והפרוצדורות אשר הבנק מצא לנכון. כלומר שמועד העברת הכספים הוא אומנם מחייב אתכם לשלם אך אינו מחייב את הבנק, במקרים לא נעימים של אי העברת תשלום אתם עלולים לשלם מאות שקלים פר יום בגין איחור בתשלום.

יועץ משכנתא חייב להיות בלתי תלוי

חשוב לשאול ולברר שיועץ המשכנתאות שאיתו אתם נפגשים עובד עם כל הבנקים ואינו משויך לבנק כזה ואחר. אחד מנקודות החוזק של היועץ הוא ראיה כוללת של השוק, ככול שראיה זאת רחבה יותר תוכלו לקבלת תמורה טובה יותר עבור כספיכם.

יועץ משכנתא ולא עורך דין

תמיד חשוב לא לערבב בין בעלי המקצוע, עורך דין בעסקאות נדל”ן מקומו בעריכת חוזים בעוד שכלכלן / יועץ משכנתאות מקומם בהתנהלות אל מול הבנק. תנסו להימנע לבעלי מקצוע אשר מנסים להחזיק בשני כובעים, לרוב דבר אחד בא על חשבון השני.

חברה אמינה וחזקה

מומלץ לבחור את יועץ המשכנתאות שלכם מתוך חברה מוכרת וחזקה בתחום. החברה מוכרת ברמת הפעילות גבוהה כוחה בשוק הינו חזק יותר והתנאים שתוכל להשיג עבורכם הם טובים יותר. מומלץ לבקש ח.פ החברה (מספר חברה) ולבדוק ברשם החברות שהחברה אכן קיימת, לצערנו הרב ישנם מספר רב של שחקנים בשוק אשר מתחזים להיות חברות בכדי להעניק ללקוח תחושה מטעה של ביטחון.

יועץ טוב חוסך לכם זמן וכסף

התנהלות מול הבנק הינה מסורבלת ולא קלה בכלל, בייחוד שמדובר בהתמחרות של משכנתאות בין כמה בנקים. מספיק לנסות להשיג את הפקידה בטלפון בכדי להבין שהבנקים עמוסים ואינם בנויים לתת שירות טוב בערוץ ישיר. יועץ משכנתאות טוב יחסוך לכם את ההתנהלות אל מול הבנקים וידע אילו תנאים לדרוש מהם בכדי שאתם תוכל לקבל גם שירות ברמה גבוהה וגם חיסכון משמעותי של בין 5% – 10% בהחזר משכנתא.

הניחו את הגאווה בצד וקחו יועץ המשכנתא

תמיד בסוף נשאלת השאלה למה לא לבד, למה לא לקחת תרמיל ומקל ולטייל בין הבנקים ברחבי ישראל לנהל את ההלוואה בעצמנו. השאלה הגדולה שאנו צרכים לשאול את עצמנו היא אולי קצת הפוכה… האם היה לנו 1,000,000 ש”ח להשקעה האם הינו לוקחים החלטה היכן להשקיע את הכסף לבד ? ולא מייעצים עם בעל מקצוע ? יכול להיות שמאחר והכסף שאנו מקבלים מהבנק אינו באמת שלנו אנו נוטים להתייחס אליו יותר בקלות דעת .
“חכמינו זיכרונם לברכה מספרים על יהודי פשוט שרצה להיכנס לעולם העסקים, מכיוון לא ידע את עולם העסקים לקח את עצתו של הרב, בעזרת עצתו של הרב הפך להיות האיש עשיר ככורח”.

סדנת משכנתאות

מעוניינים להצטרף לסדנה יחודית בתחום המשכנתאות ?

סדנת משכנתאות
מעוניינים להצטרף לסדנה יחודית בתחום המשכנתאות ?
לקבל הכוונה, הדרכה וטיפים לרכישת דירה מפי מומחים מובילים בתחום ? זה הזמן להצטרף אלינו.

מה נלמד בסדנת משכנתא?
1. שלבי המשכנתא.
2. מסלולי המשכנתא, בכל הבנקים.
3. היתרונות והסיכונים בלקיחת משכנתא.
4. איך מקבלים משכנתא במימון גבוהה.
5. כיצד להתמקח עם הבנקים.

איך נרשמים ?
ממלאים את הבקשה למטה ושולחים,הבקשה הינה מאובטחת ואיננה מחייבת. הפרטים שיתקבלו ישמשו אותנו ליצרת קשר עמכם בלבד.

רישום לסדנת משכנתאות

  השם שלך (חובה)

  האימייל שלך: (חובה)

  נושא

  ההודעה שלך

  אהבתם? שתפו…

  לשיחה עם יועץ משכנתא התקשרו עכשיו 072-2118686

  Facebook

  אהבתם? שתפו...Share on facebook
  Facebook
  Share on google
  Google
  Share on twitter
  Twitter
  Share on linkedin
  Linkedin
  מעבר לסרגל הכלים