‎ט״ז בתמוז ה׳תשפ״ד‎

22 יולי 2024

מעוף סיים תיקון של 9% מהשיא

מעוף סיים תיקון של 9% מהשיא

יש סיבות טובות להיות אופטימיים לטווח הקצר. ראשונה היא שהמעוף סיים 9% תיקון מהשיא כאשר בתחזיות קודמות(בעיקר המצולמות) אמרתי שכל תיקון בגודל כזה הוא הזדמנות קנייה. הסיבה השנייה היא… 

בועז אילון | 29.05.2011
תגיות : תחזיות מט"חתחזית מט"חבועז אילוןמדד הדקסמעוףשוק ההון.

מעוף, מחיר אחרון: 1237.89

יש סיבות טובות להיות אופטימיים לטווח הקצר. הראשונה היא שהמעוף סיים 9% תיקון מהשיא כאשר בתחזיות קודמות(בעיקר המצולמות) אמרתי שכל תיקון בגודל כזה הוא הזדמנות קנייה. הסיבה השנייה היא עצירתו של המעוף בתמיכה של 1230 שהיא התמיכה הבאה אחרי 1250 שהגעה אליה אינה שוברת את היציבות בה נמצא המעוף כבר תשעה חודשים. על כן התרחיש הסביר ביותר הוא עלייה לכיוון 1300 ואפילו חזרה ל-1340 נקודות. פריצה של רמת ה-1230 מטה תצביע על העובדה שהתיקון צפוי להיות עמוק הרבה יותר אבל גם אם זה קורה, כדאי להמתין יום או יומיים ולראות שהמעוף עדיין מתחת לרמה הקריטית כדי להיות יותר בטוחים. המגמה ארוכת הטווח נותרה חיובית וזה רק עניין של זמן עד שיפרוץ המעוף את ההתנגדות ברמת ה-1340 נקודות לפני הזינוק והתחזקות משמעותית בתוך זמן קצר. כאשר יעלה המעוף אל מעל לרמת ה-1340 נקודות, יש לצפות לעליית מחיר חדה והמעוף צריך להגיע ל-1600 תוך שלושה חודשיים מיום הפריצה.

nasdaq100

מתכת הכסף מחיר אחרון : 38$

בתחילת ספטמבר 2010 פרץ מחיר הכסף את רמת ה-19$ וסיפק איתות להתחזקות משמעותית שהביאה את מחיר המתכת היקרה לשיא של 49$ בסוף אפריל 2011. במחצית הראשונה של חודש מאי תיקן הכסף חלק ניכר מהעלייה עד לשפל של 32$ ומאז עולה המחיר. המגמה היא חיובית באופן ברור כבר יותר מ-10 שנים כך שסביר להניח כי כל תיקון הוא הזדמנות קנייה. הירידה ל-32$ מהווה תיקון של 50% לגל העולה מ-19$-49$ וזהו תיקון סביר מאוד. התחלת העלייה מאותת על סיום של התיקון בסבירות גבוהה לפני חידוש העלייה. יעד המחיר הוא 60$ תוך שנתיים. קיימת סבירות לא נמוכה כי התיקון לא הסתיים ושגל יורד נוסף יחזיר את מחיר הכסף ל-30$ לפני חזרה למסלול עלייה.

silver

תחזית לטווח ארוך:

מדד המעוף צפוי להגיע ל-2500 נקודות ומדד הנאסדק צפוי להגיע ל-4000 בסוף שנת 2013.

הגרפים המופיעים באתר הם באדיבות תוכנת FXG לניתוח טכני.

ניתן לראות את הגרפים באתר של תטא http://www.theta1.co.il  – ב"תחזית שוק".הכותבים ו/או לקוחותיהם מחזיקים בנכסים הנ"ל, יש להם בהם עניין אישי ועל כן קיים ניגוד עניינים במישרין. התחזית צופה פני עתיד ומבוצעת על פי ניתוח טכני ולא כלכלי. כל אירוע מדיני, כלכלי, פוליטי או אחר יכול לגרום לכך שהתחזית לא תתממש והיא עשויה להיות שגויה גם ללא אירוע כלשהו. התחזית אינה תחליף לייעוץ המתחשב בצרכים המיוחדים של כל אדם וכל מי שפועל על סמך התחזית הנ"ל עושה זאת על אחריותו בלבד.

אני, בועז אילון בעל רישיון מספר 9486 מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת אנליזה זו משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים ועלהתאגיד שהנפיק ניירות ערך אלה. בשנתיים האחרונות הנני משמש כמנכ"ל של תטא וכמנהל התיקים הראשי.

אהבתם? שתפו…

לשיחה עם יועץ משכנתא התקשרו עכשיו 072-2118686

Facebook

אהבתם? שתפו...Share on facebook
Facebook
Share on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
מעבר לסרגל הכלים