‎י״ט באדר א׳ ה׳תשפ״ד‎

28 פברואר 2024

סיכום שבועי של נכסי תעשיית קרנות הנאמנות 26/08/2019

באדיבות מיטב דש, 40 שנה: מורן צביק | מנהל קשרי יועצים.

בעקבות עליות השערים שנרשמו במדדי המניות בשבוע החולף,

הקרנות המסורתיות (אקטיביות ופאסיביות) חוזרות לגייס סכום של כ-295 מיליון ₪

 • התעשייה האקטיבית המסורתית (ללא כספיות) גייסה השבוע סכום של כ-125 מיליון ₪.
 • התעשייה הפאסיבית (קרנות מחקות + קרנות סל) רשמה גיוסים של כ-170 מיליון ₪, כאשר הקרנות המחקות גייסו כ-200 מיליון ₪  וקרנות הסל רשמו פדיון של כ-30 מיליון ₪.
 • הקרנות הכספיות פודות השבוע סכום של כ-100 מיליון ₪.

התעשייה האקטיבית בחתך של מדיניות:
●   קרנות אג"ח מדינה: שומרות על ההובלה בראש טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות גם השבוע,
עם סכום של כ-90 מיליון ₪.

 • קרנות אג"ח כללי: אחרי שפדו בשבוע שעבר, השבוע הן חוזרות לגיוסים של כ-50 מיליון ₪.
 • קרנות מנייתיות (כולל הגמישות): לאחר שפתחו את החודש בפדיונות, השבוע הן עוברות לגיוסים
  קלים הנאמדים בכ-25 מיליון ₪.
 • קרנות אג"ח חברות: ממשיכות לפדות גם השבוע, סכום הנאמד בכ-45 מיליון ₪
 • שבוע המסחר נסגר במגמה חיובית בשוקי המניות ובירידות שערים באיגרות החוב הממשלתיות והקונצרניות בישראל. בעולם: מדדי ,S&P500והנאסד"ק עלו בכ-2% כ"א, ה-DAX הגרמני עלה בכ-1.6%, והניקיי היפני רשם עלייה של כ-1%. מדדי ת"א 35 ות"א 125 רשמו תשואה חיובית של עד כ-3.3%. בשוק האג"ח הקונצרני המקומי, מדדי התל-בונד 20,40,60 רשמו ירידות שערים של עד 0.25%. בשוק האג"ח הממשלתי המקומי, מדד ממשלתי כללי ירד בכ-0.95%.

לתשומת לב: הנתונים בכתבה מתייחסים לשבוע שמסתיים ביום חמישי 22.8, לפני הירידות החדות בשוק המניות האמריקאי והעליות החדות באג"ח הממשלתיות האמריקאיות, מה שבא לידי ביטוי אתמול בישראל.

 

 • במונחים של תעשיית קרנות הנאמנות כולה, דהיינו: קרנות מסורתיות אקטיביות, קרנות נאמנות פאסיביות: מחקות וקרנות סל, וכן הקטגוריה של קרנות כספיות, השבוע נסגר בגיוסים של כ-195 מיליון ₪.

נתון זה משקף יציאה של כ-100 מיליון ₪ לקרנות הכספיות, וגיוסים בסך של כ-295 מיליון ₪ לקרנות המסורתיות. סכום זה (של 295 מ' ₪) מבטא גיוס של כ-125 מ'  ₪ בקרנות האקטיביות-המנוהלות וגיוסים של הקרנות הפאסיביות בסכום של כ-170 מיליון ₪, תוך הבדל בין הקרנות המחקות שגייסו כ-200 מיליון ₪ לבין קרנות הסל שרשמו פדיון בסכום של כ-30 מיליון ₪.

 • ברמת התעשייה האקטיבית ובחתך של קטגוריות השקעה, קרנות אג"ח מדינה שומרות על ההובלה בראש טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות גם השבוע, עם סכום של כ-90 מיליון ₪. קרנות אג"ח כללי, אשר פדו בשבוע שעבר, חוזרות לגיוסים של כ-50 מיליון ₪. קבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל ובחו"ל, כולל הקרנות הגמישות, אחרי שפתחו את החודש בפדיונות, השבוע הן עוברות לגיוסים קלים הנאמדים בכ-25 מיליון ₪. לאחר רצף ארוך של פדיונות, הקרנות האג"חיות השקליות עוברות, לראשונה מתחילת השנה, לגיוסים קלים הנאמדים בכ-15 מיליון ₪. לעומת זאת, קבוצת הקרנות המתמחות באג"ח חברות, ממשיכות לפדות גם השבוע, סכום הנאמד בכ-45 מיליון ₪. וקרנות אג"ח חו"ל רשמו השבוע פדיון של כ-15 מיליון ₪, המשך לפדיונות שהיו מנת חלקן בכל החודשים האחרונים.
 • ברמת התעשייה הפאסיבית ובחתך של קטגוריות השקעה, הקרנות המתמחות במניות, שזו גם הקטגוריה הגדולה ביותר בתעשייה זו עם 76 מיליארד ₪ (כ-60% מהתעשייה הפאסיבית כולה), סיימו את השבוע בגיוסים הנאמדים בסכום של כ-75 מיליון ₪. בתוך הקטגוריה הזו היה הבדל בין הקרנות שמתמחות במניות בישראל שגייסו כ-120 מיליון ₪ לבין הקרנות המתמחות במניות בחו"ל שפדו כ-45 מיליון ₪. בתוך הקטגוריה הזו, של קרנות מנייתיות, בחתך של מכשיר ההשקעה, היה פער בין הקרנות המחקות שגייסו כ-105 מיליון ₪, לבין קרנות הסל שרשמו פדיונות של כ-30 מיליון ₪.
 • ועוד ברמת התעשייה הפאסיבית, קרנות אג"ח מדינה ממשיכות להציג גיוס חיובי גם השבוע, בסכום הנאמד בכ-70 מיליון ₪. קבוצת קרנות אג"ח כללי, שהיא מאוד קטנה בתעשייה הפאסיבית, (בתעשייה האקטיבית היא הקטגוריה הגדולה ביותר) רשמה גיוס של כ-10 מיליון ₪.
  קרנות אג"ח חברות לאחר שפדו בשבוע הקודם, השבוע הן חוזרות לצד המגייסות, מה שאפיין אותן מתחילת השנה, בסכום של כ-60 מיליון ₪.
 • ולבסוף –הקרנות הכספיות עוברות השבוע לפדיונות בסכום של כ-100 מיליון ₪.

נכון ל-22.08.2019, יום חמישי, היקף נכסי תעשיית הקרנות עומד על 334.9 מיליארד ₪. נתון זה מתפלג באופן הבא:
תעשייה אקטיבית: 208.3 מיליארד ₪, מהם 180.1 מיליארד ₪ בקרנות מסורתיות, ו-28.2 מיליארד ₪ בקרנות כספיות.
תעשייה פאסיבית: 126.6 מיליארד ₪, מהם 91.6 מיליארד ₪ בקרנות סל ו-35.0 מיליארד ₪ בקרנות מחקות.

 

*  ללא כספיות,  אין קרנות פאסיביות בקטגוריה

*  כל הנתונים נכונים ל-22.08.19, יום חמישי, שהוא היום האחרון למסחר בת"א, ומסכמים 5 ימי מסחר (מיום ראשון 18/8 עד יום חמישי
22/8

 

מסמך זה הוכן על-ידי מיטב דש בית השקעות בע"מ ו/או על-ידי אחת או יותר מהחברות שבשליטתה. מסמך זה אינו מהווה תחליף לייעוץ אישי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, ועל כל אדם להתייעץ עם יועץ ו/או משווק השקעות בכל הנוגע לביצוע פעולה במוצרים פיננסיים ועם יועץ פנסיוני ו/או סוכן שיווק פנסיוני בכל הנוגע להצטרפות או עזיבת מוצרים פנסיוניים. כמו כן, מסמך זה אינו מהווה הצעה או המלצה לרכישת או מכירת מוצר פיננסי, לרבות קרן השתלמות, אופציות, יחידות השתתפות בקרן נאמנות או כל נייר ערך או מוצר פיננסי אחר, ואינו מהווה הצעה להצטרפות או עזיבת מוצר פנסיוני, לרבות קופת גמל, קרן השתלמות, קרן פנסיה או תכנית ביטוח. רכישת מוצר פיננסי בגינו נדרש פרסום תשקיף ודיווחים מיידיים, לרבות יחידות בקרנות נאמנות, תעשה על פי התשקיף והדיווחים המיידיים שבתוקף. כמו כן, מיטב בית השקעות בע"מ, וכן חברות שבשליטתה עוסקות, בין היתר, בניהול תיקי לקוחות, ניהול קרנות נאמנות, ניהול קופות גמל, ניהול קרנות השתלמות, ניהול קרנות פנסיה וחיתום, ועשוי להיות למי מהן עניין אישי במסמך זה, לרבות החזקה ו/או ביצוע עסקה עבור עצמן ו/או עבור אחרים בניירות ערך ו/או במוצרים פיננסיים אחרים הנזכרים במסמך זה. האמור במסמך זה נאסף ו/או מתבסס על מידע ממקורות שונים ולא בוצעה על-ידי מיטב בית השקעות ו/או כל חברה שבשליטתה בדיקה עצמאית של המידע האמור. האמור במסמך זה כולל הערכות, אומדנים ו/או תחזיות. מיטב בית השקעות בע"מ וכן כל חברה בשליטתה אינן אחריות לכל נזק, אובדן, הפסד או הוצאה מכל סוג שהוא, לרבות ישיר ועקיף, שייגרמו למי שמסתמך על האמור במסמך זה, כולו או חלקו. אין בתשואות העבר של המוצרים הפיננסיים כדי להעיד על תשואותיהם בעתיד. כל הזכויות, לרבות זכויות הקניין הרוחני, במסמך זה ובתוכנו, שייכות למיטב בית השקעות בע"מ ו/או לאחת או יותר

אהבתם? שתפו...Share on facebook
Facebook
Share on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
מעבר לסרגל הכלים