‎י״ב בסיון ה׳תשפ״ד‎

18 יוני 2024

סקירה שבועית 17/05/2020 מאקרו ושווקים.

באדיבות מיטב דש, אלכס זבז'ינסקי.

עיקרי הדברים  

 • מדד המחירים בישראל היה גבוה מהתחזיות. ללא אנרגיה, הוא לא היה שונה ממדד רגיל בחודש אפריל. במבט קדימה, אנו צופים עלייה בסביבת האינפלציה בשנה הקרובה.
 • האינדיקאטורים השוטפים מראים שהפעילות במשק הישראלי משתקמת במהירות, אך לא ברור באיזה רמה היא תתייצב.
 • הניסיון הסיני מלמד שפעילות הייצור חזרה כמעט לרמות לפני המשבר, אך הצרכנות עוד רחוקה משם. הצרכנים עברו לפעילות בערוצים דיגיטליים ולא כל כך מהר חוזרים לצרוך בעולם הריאלי.
 • גם בארה"ב התרחש מעבר חד לצריכה באינטרנט.
 • הירידה החדה במדד המחירים לצרכן בארה"ב בחודש אפריל נובעת בעיקר ממספר סעיפים בודדים, כאשר הצרכנים דווקא חוששים מפני האינפלציה.
 • ההנפקות הגדולות של האג"ח הממשלתיות בארה"ב ובישראל זוכות לביקושים חזקים.
 • תחזיות הצמיחה במדינות השונות ל-2020 ממשיכות לרדת במהירות.
 • בשוקי המניות מעמיק פיצול בין הסקטורים והמניות השונות. השווקים עשויים ליהנות בתקופה הקרובה מיציאה הדרגתית מהסגר במדינות המפותחות ושיפור בנתונים.
 • שוק האג"ח הקונצניות בישראל יקר מדי ביחס לסיכונים.
 • החשיפה לדולר מעניקה למשקיע הישראלי את ההגנה הטובה ביותר מפני הירידות במניות.

המלצות מרכזיות

חשיפה למניות:גבוההבינונית / גבוההבינוניתבינונית / נמוכהנמוכה

 

מח"מ האג"ח:     ארוךבינוני / ארוךבינוניבינוני / קצרקצר

 

דירוג באג"ח בקונצרניותללא דירוגBBBAAAAAA

דגשים:

 • אנו ממליצים על חשיפה בינונית לאפיק המנייתי, תוך עלייה בחשיפה לסקטורי צמיחה.
 • אנו ממליצים על מח"מ בינוני באפיק הממשלתי.
 • אנו ממליצים על הטיית תיק האג"ח לטובת האג"ח הצמודות.
 • אנו ממליצים על גישה יותר סלקטיבית באפיק הקונצרני.

מאקרו ישראל.

בינתיים לא ניכרת ירידה באינפלציה

מדד המחירים לצרכן ירד בחודש אפריל ב-0.3% והיה גבוה מהתחזית שלנו לירידה של 0.5%. בעיקר הפתיעו כלפי מעלה סעיפי המזון, הירקות והפירות. בנתוני האינפלציה לא ניכרים בינתיים סימנים משמעותיים של האטה בצמיחה ועלייה באבטלה. אלמלא הירידה החדה במחירי הדלק, מדד אפריל היה עולה ב-0.3%, בדומה לכל מדד אפריל שהיה בשנים האחרונות. גם סעיף הדיור, שירד ב-0.2%, לא היה שונה מאוד מאפריל אשתקד. קצב השינוי השנתי של מחירי השכירות נותר קרוב ל-2% (תרשים 2). יחד עם זאת, צריכים לקחת בחשבון שפעילות המשק באפריל הייתה חלקית ויכולת המדידה של הלמ"ס מוגבלת. מדד חודש מאי צפוי להיות יותר מייצג למצב המשק.

קצב האינפלציה ב-12 החודשים האחרונים ירד למינוס 0.6%, אך ללא האנרגיה עלה ב-0.3% (תרשים 1).

 

תרשים  1

מקור: הלמס, מיטב דש ברוקראז'

 

תרשים  2

אנו צופים שמדד המחירים לחודש מאי יישאר ללא שינוי ויושפע מהוזלת סעיף הדיור, מחירי הריהוט והציוד וההלבשה. מנגד, מחירי המזון, הפירות והירקות צפויים שוב לעלות. מדד חודש יוני צפוי לעלות ב-0.1%. בינתיים, מחירי הנפט זינקו מתחילת החודש בכ-30% ואם יישארו ברמה זו הדלק יתייקר בשיעור ניכר ביוני.

אנו צופים שהאינפלציה ב-12 החודשים הקרובים תסתכם ב-0.9%. מצד אחד, לחצי האינפלציה נחלשים בעקבות ההאטה במשק ועלייה באבטלה. אולם, האינפלציה גם צפויה להיות מושפעת בכיוון הפוך מהגורמים הבאים:

 • שילוב הביקושים הנדחים שהצטברו והחסכון שנוצר בקרב הצרכנים בזמן הסגר צפויים להוביל להתאוששות יחסית מהירה של הביקושים בזמן הקרוב.
 • החברות ישתדלו "לגלגל" אובדן הכנסות שנגרם בזמן הסגר על הצרכנים.
 • התייקרות היבוא בעקבות:
  • התייקרות עלויות הובלה בגלל הפסקת טיסות נוסעים. עלויות הובלה אווירית וימית התייקרו בעשרות אחוזים מאז פרוץ המשבר (תרשים 3).
  • מחסור במלאים בגלל שיבושים בשרשרת ההספקה הגלובלית.
  • ירידה באפשרויות ועליית המחירים של הרכישות באינטרנט בחו"ל (יתכן אף עליית מסי יבוא כדי לסייע לעסקים המקומיים).
 • תתכן הטלת מסים עקיפים נוספים ב-2021 כדי להתמודד עם הגירעון.
 • מחירי שכר דירה (סעיף הדיור) צפויים לרדת בחודשים הקרובים, אך בהמשך לחזור לעלייה במקביל לעלייה במחירי הדירות. אנו צופים עלייה בשיעור של 0.9%  בסעיף הדיור בשנה הקרובה.
 • המגבלות בצד ההיצע על קיבולת העסקים בגלל המגפה, כגון במסעדות, טיסות, אולמות אירועים, אצטדיונים, בתי קולנוע, תיאטראות וכו'. מגבלות אלו צפויות להוביל בסופו של דבר לעליית המחירים.

 

 הפעילות במשק מתאוששות מהר, אך המבחן יהיה באיזה רמה היא תתייצב

לפי סקר שעורך הלמ"ס בתקופת הקורונה, המשק ממשיך להתאושש במהירות לאחר פתיחת הסגר. אחוז העובדים שמגיעים למקום העבודה והעובדים מהבית עלה עד ל-7/5 מעל 70%, לעומת כ-60% ב-22 לאפריל. מספר העובדים בחל"ת ירד בכ-30%. העסקים דיווחו שמידת הפגיעה בפדיון קטנה משמעותית מאז הסקר לפני שבועיים (תרשים 4) ומצב השרידות שלהם השתפר (תרשים 5).

יחד עם זאת, הלמ"ס לא סקרו את ענפי השירותים, כגון בידור והפנאי, האירוח והאוכל, שנפגעו בצורה הקשה ביותר מהמגפה.

 

בחודש – חודשיים הקרובים צפויה התאוששות מהירה של הפעילות במשק בזכות פתיחה מחדש של עסקים רבים. השאלה הגדולה הנה באיזה רמה הפעילות תתייצב. בהמשך ננסה לראות, איך המצב בסין יכול ללמד אותנו על כך.

 

מאקרו עולם.

ההתאוששות בכלכלה הסינית  –  בינתיים זה לא V

סין צועדת לפני שאר המדינות בהתמודדות עם המגפה. לכן, קצב החזרה לפעילות בה יכול להתוות דרך גם למדינות האחרות.

 • התנועה בכבישים בסין חזרה ואף עברה את הרמות שהיו בתקופה המקבילה לפני שנה (תרשים 7). אולם, תנועת הנוסעים בתחבורה הציבורית בסין, כולל הטיסות, לא הגיעה אפילו ל-40% ביחס למה שהיה לפני המשבר (תרשים 6). שימוש נמוך בתחבורה ציבורית מראה שהביטחון בקרב האוכלוסייה עדיין רחוק מלהשתקם.
 • בחודש אפריל, כחודשיים אחרי הסרת המגבלות, הפעילות התעשייתית בסין כמעט חזרה לקצב הצמיחה שהיה לפני המגפה.
 • לעומת זאת, הצריכה הפרטית עדיין נמוכה ב-7.5% לעומת חודש אפריל בשנה שעברה (תרשים 8). אולם, הרכישות באינטרנט היו גבוהות יותר, כך שמשקל הרכישות באינטרנט מסך המכירות הקמעונאיות עלה משמעותית (תרשים 9). בכלל המעבר לאינטרנט היה מהיר וכמעט אל חזור. לפי McKinsey& Company בין ינואר לאפריל גדל הביקוש לשירותים הרפואיים באינטרנט ובשימוש בכלים ווירטואליים ברכישות הנדל"ן פי-35. כ-55% מהצרכנים מתכוונים להמשיך ולהגדיל רכישות אונליין של מזון. סין לא ייחודית בכך. גם המכירות הקמעונאיות בארה"ב שירדו בשיעור חד באפריל הצביעו על עלייה חזקה ברכישות באינטרנט (תרשים 10).

שורה תחתונה: הנתונים בסין מצננים אפשרות של חזרה מהירה לפעילות בהיקף מלא. יחד עם זאת, צריכים לזכור שהשלטונות בסין לא נקטו בצעדי הרחבה פיסקאלית דומים לאלו שננקטו במדינות המערב, כולל תמיכה ישירה באוכלוסייה, מה שיכול להאיץ התאוששות.

  

נתון אינפלציה נמוך בארה"ב משקף ירידה חדה במספר מצומצם של סעיפים

מדד המחירים לצרכן בארה"ב ירד בחודש אפריל ב-0.8%, כאשר מדד הליבה ירדה ב-0.4%, הירידה החדה אי פעם (תרשים 11). מדד הליבה הושפע בעיקר מירידת מחירים חדה של שירותי התחבורה, בעיקר השכרה וביטוח רכבים והירידה החדה במחירי כרטיסי טיסה (מינוס 15.2%). כמו כן, נרשמה ירידה חדה במחירי ההלבשה בשיעור של 4.7%. לעומת זאת, רוב הסעיפים האחרים התייקרו, במיוחד מחירי המזון, כך שבסה"כ לא מדובר כאן בירידה רוחבית של המחירים (תרשים 12).

 

בשלב זה הצרכנים האמריקאים לא צופים שתהיה דפלציה. הם רכשו בחודש אפריל בעיקר סל צריכה מצומצם שהמחירים עלו משמעותית. לכן, ציפיות האינפלציה לשנה הקרובה בסקר סנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן עלו בחדות ל-3% (תרשים 13).

 

שווקים.

תחזיות הצמיחה ממשיכות לרדת, אך המדינות יוצאות מהסגר

ככל שעובר זמן, התקוות להתאוששות מהירה מתפוגגות. תחזיות הצמיחה לשנת 2020 יורדות כמעט מדי שבוע, לפי קונצנזוס האנליסטים של בלומברג.  ארה"ב כבר צפויה להתכווץ ב-5.6%, שיעור נמוך מאשר ביפן, ומתקרבת לצמיחה באירופה שהצמיחה בה צפויה לרדת ב-7.0% (תרשים 14).

החדשות הטובות הן שנמשכת ירידה במספר החולים החדשים באירופה והחדשה עוד יותר טובה שמתחילה להסתמן גם ירידה בארה"ב. החדשות הפחות טובות שבמדינות המתפתחות גידול במספר החולים מזנק (תרשים 15).

 

בשבועיים האחרונים מהלך עליות שערים בשוקי המניות נבלם. המשקיעים מאוד פסימיים. משקל המשקיעים "השורים" בסקר המשקיעים בארה"ב עומד באחת הרמות הנמוכות של השנים האחרונות. מעניין שהמשקיעים גם לא מאמינים באג"ח הארוכות, כפי שעולה מהסקר של JP Morgan (תרשים 16). בשלושת השבועות האחרונים נרשמה יציאת כספים מקרנות הנאמנות ו-ETF שמתמחות בשוקי המניות (תרשים 17).

כפי שהדגשנו פעמים רבות בסקירות האחרות, מבט על מדדי המניות העיקריים בארה"ב די מטעה. הם מובלים ע"י מספר קטן של מניות, כאשר מרבית המניות נותרים רחוק מאחור. מתחילת החודש, מדד S&P 500 במשקל שווה ירד בכ-5%, כאשר S&P500 הרגיל רק בכ-1.5%. אפילו במניות הטכנולוגיה ההבדלים מאוד גדולים. מדד Nasdaq 100 במשקל שווה הציג מתחילת שנה תשואה נמוכה ב-8% מהמדד הרגיל.  זה קורה בגלל שינוי גדול בחלוקת "עוגת" ההכנסות תוך הקטנתה.

בתקופה הקרובה צפויות לתפוס מקום ידיעות על יציאת הכלכלות המפותחות מהסגר תוך שיפור באינדיקאטורים הכלכליים. חדשות אלו אמורות לתמוך בשווקים הפיננסיים עד שיתברר מהי הרמה שבה הפעילות תתחיל להתייצב.

שורה תחתונה: אנו ממליצים על חשיפה בינונית לאפיק, אך מדגישים שהחשיפה פחות חשובה היום מאשר בחירת מניות וסקטורים ספציפיים. אנו ממליצים להמשיך ולהחזיק חשיפה גבוהה למניות  הטכנולוגיה ובנוסף להגדיל חשיפה לסקטורים שבדרך כלל נהנים מהתאוששות בכלכלה, כגון הצריכה המחזורית והתעשייה.

 

שוק האג"ח האמריקאי נותר יציב למרות הטלטלות

ההנפקות הגדולות של האוצר האמריקאי בשבוע שעבר זכו לביקושים חזקים יחסית. בסה"כ, למרות חוסר וודאות, גידול חד בהנפקות וירידת ברכישות ה-FED, האג"ח הממשלתית האמריקאית ל-10 שנים נעה בטווח תשואות די צר בחודשיים האחרונים.

בחודש מרץ הזרים מכרו אג"ח ממשלת ארה"ב בסכום של כ-300 מיליארד דולר, הגדול ביותר אי פעם (תרשים 19). נציין שלאחרונה האג"ח האמריקאיות הפכו לאטרקטיביות יותר למשקיעים זרים לאחר שתשואת האג"ח האמריקאית ל-10 שנים מוגנת מטבע עלתה מעל תשואת האג"ח הממשלתית המקבילה בגרמניה וביפן  (תרשים 18).

 

משרד האוצר מבצע הנפקות בגודל שיא וזוכה לביקושי שיא

גם אצלנו הנפקות הממשלה גדלו. בשבוע שעבר נרשמו בהנפקה של משרד האוצר ביקושים בסך של כ-12.2 מיליארד ₪ (לא כולל ממק"צ), שיא בפער גדול של כל הזמנים (תרשים 20). ההנפקה זכתה ליחס כיסוי של 6.3, אחד הגבוהים בחודשים האחרונים. היא גם לא "החליקה" מבחינת מחירי הסגירה ביחס למחיר בשוק (תרשים 21). הביקושים מעידים שבסה"כ, לאוצר לא צפויה בעיה מיוחדת לגייס סכומים יחסית גבוהים בתקופה הקרובה כל עוד בנק ישראל ממשיך לרכוש אג"ח ממשלתיות.

 

שורה תחתונה: אנו ממשיכים להמליץ על מח"מ בינוני באפיק הממשלתי, תוך החזקת האפיק השקלי באמצעות מח"מ סינטטי. אנו ממשיכים להמליץ על הטיית התיק לטובת הצמודים, בעיקר בחלק הקצר והבינוני.

 

יחס סיכון/סיכוי לא אטרקטיבי באפיק הקונצרני בישראל

באג"ח הקונצרניות בישראל המרווחים ברמות דירוג שונות התקרבו לרמות הממוצעות של העשור האחרון (תרשים 22-23). האמת, שבעשור זה המרווחים היו קרוב ל-60% מהזמן מתחת לממוצע, כך שסטטיסטית יש להם יותר סיכוי לרדת מאשר לעלות.

 

יחד עם זאת, תקופה זו אינה שגרתית ולשוק הקונצרני יש היום סיכונים יחודיים:

 • דירוגי אשראי של חברות לא נבנו למצב של פעילות כלכלית בזמן מגפות. לדוגמה, עד כמה החברה תלויה ביכולת ורצון הלקוחות להגיע פיזית לנקודת מכירה? עד כמה חברה יכולה לעבור במהירות לערוצים דיגיטליים וכמה זה עולה לה? במצב שנוצר גם חברות חסינות עלולות להיות מאוד פגיעות. בנסיבות אלה נדרשת פרמיה יחסית גבוהה באג"ח הקונצרניות.
 • פוטנציאל לירידת תשואות האג"ח הממשלתיות נמוך יחסית, מה שמצמצם פוטנציאל לרווח הון באפיק הקונצרני, במיוחד בדירוגים הגבוהים.
 • ירידת המרווחים בישראל מהשיא בחודש מרץ הייתה חזקה הרבה יותר מאשר בחו"ל. בחו"ל המרווחים בכלל עלו לרוב בחודש האחרון. לכן, הפער בין המרווחים בחו"ל לבין ישראל ברמת סיכון דומה התרחב לאחת הרמות הגבוהות בעשור האחרון (תרשים 25).
 • היחס בין מדד האג"ח הקונצרניות הכללי לבין מדד ת"א 125, שנע בדרך כלל בטווח יחסית צר, עומד היום קרוב לרף העליון של הטווח (תרשים 24). לפיכך, פוטנציאל הרווח באפיק הקונצרני ביחס למניות מוגבל.

 

 

לונג דולר  – הגנה הכי טובה מפני הירידות במניות

כפי שניתן לראות בתרשים 26, המתאם בין שערו של השקל ביחס לדולר לבין מדד המניות האמריקאי היה כמעט מושלם בשנתיים האחרונות. החשיפה הדולרית הוכיחה את עצמה כהגנה מצוינת מפני ירידות במניות. המשקיעים הישראליים שמעוניינים להגדיל דפנסיביות של פוזיציה מנייתית יכולים פשוט להסיר הגנה מטבעית של חשיפה מנייתית בחו"ל ובכך גם לקבל הגנה וגם לחסוך בעלויות.

הפוטנציאל להפסד מפני ייסוף השקל במקרה ששוק המניות ימשיך לעלות יחסית מוגבל היום, מכיוון שלהערכתנו בנק ישראל יהיה אגרסיבי יותר מהרגיל בהגנה מפני התחזקות השקל לאור האטה בצמיחה וירידה באינפלציה.

 

 

ני"ע בישראל החליפו הרבה ידיים בחודש מרץ

מפרסום של בנק ישראל ניתן להבין איך פעלו משקיעים שונים בישראל בחודש מרץ שבו נרשמו ירידות חדות בשווקים.

 • בשוק הקונצרני, כפי שהיה ניתן לצפות, משקל החזקות של קרנות הנאמנות מסך שווי השוק ירד ב-2.4%, הירידה החדה ביותר מאז אוגוסט 2007 (אירוע חפציבה). המוסדיים היו אלה שקנו את האג"ח מהקרנות (תרשים 27).
 • באג"ח הממשלתיות התמונה מורכבת יותר. גם משקל המוסדיים וגם קרנות הנאמנות ירד בחדות. מי שקנה מהם, מלבד בנק ישראל, היו הבנקים המסחריים והציבור (כל מי שלא מוגדרים כמוסדיים, קרנות, בנקים, זרים ובנק ישראל) (תרשים 28).
 • התפתחות עוד יותר מעניינת הייתה במק"מים. כמו באג"ח הממשלתיים, המוסדיים והקרנות מכרו בהיקפים גבוהים, אך הקונים הגדולים ביותר היו המשקיעים הזרים שרכשו מק"מ בכ-10 מיליארד ₪ והגיעו למשקל של 19.4% מהשוק, כמעט כפול לעומת בחודש פברואר (תרשים 29).

כפי שניתן לראות בתרשים 30, היקף עסקאות המרה במט"ח/שקל של הזרים עלה בחדות באמצע חודש מרץ במקביל לפיחות חד של השקל. בחודשים אפריל ומאי היקף עסקאות המרה של הזרים  ירד, אך הם הכפילו היקף עסקאות החלף במט"ח.

 

 

ריכוז המלצות לאפיק האג"ח
 עד 2 שנים5-210-6מעל 10 שנים
אג"ח ממשלתיות    
 • שקליות
+  +
·         צמודות++  
 • ריבית משתנה
    
אג"ח קונצרניות    
 • דירוג AA- ומעלה
++  
 • דירוג A/A+
    
 • דירוג A– ומטה
    
סימן +/- מייצג תשואת עודף/חסר ביחס למדד. לגבי אג"ח ממשלתיות המדד להשוואה הוא מדד אג"ח ממשלתי. לגבי אג"ח קונצרניות המדד להשוואה הוא מדד אג"ח קונצרניות כללי.

 

 

 

 

 

 

 

טבלאות ונספחים

אג"ח שקליות
 /05/2017לפני שבועלפני חודש
    
4210.060.040.11
1220.090.090.14
3230.230.240.22
3240.300.350.29
10260.500.600.48
3270.550.660.52
9280.650.780.63 
3300.730.860.73
1421.451.571.41
3471.691.801.65
2/100.640.770.59
 
    
    
59030.570.790.17
922-0.040.09-0.04
5904-0.39-0.25-0.39
923-0.28-0.18-0.28
1025-0.44-0.34-0.51
527-0.44-0.34-0.51
529-0.41-0.32-0.51
536-0.21-0.12-0.19
8410.040.150.12
5450.340.400.37
ציפיות אינפלציה
1-1.34-1.29-0.71
2-0.40-0.39-0.13
30.180.200.25
40.530.530.58
50.690.720.79
60.830.880.93
70.941.001.03
81.001.071.11
91.061.131.19
101.131.201.22
מרווחים באג"ח בריבית משתנה
    
11210.090.080.15
5260.220.230.25
    
מרווח בין אג"ח שקלי לאג"ח ממשלת ארה"ב                           נתוני הנפקות 
 /05/2017לפני שבועלפני חודש  הנפקה האחרונההנפקה הקודמתממוצע 3 חודשים 
2 Y-0.02-0.04-0.02 יחס ביקוש/היצע6.34.05.2 
5 Y0.090.130.05 פער בין המחיר הגבוה  למחיר הסגירה -0.09%-0.09%-0.11% 
10 Y0.090.190.09 פער בין המחיר הממוצע למחיר הסגירה 0.03%0.09%0.08% 
30Y0.510.550.53 פער בין מחיר השוק לפני ההנפקה למחיר ממוצע של ביקושים 0.02%0.09%0.07% 
CDS Israel (10Y)102103104      
  
ז 
  

 

 

מרווחים של האג"ח הקונצרניות
 מרווח נוכחישינוי שבועישינוי חודשי
דירוג  AA+0.750.07-0.23
דירוג AA1.650.14-0.23
דירוג A3.530.24-0.09
דירוג BBB10.500.131.19
לא מדורג6.59-0.32-1.43
בנקים0.790.08-0.18
תקשורת4.410.571.33
פיננסיים1.630.190.06
אנרגיה1.910.15-0.33
בנייה3.070.12-0.12
נדל"ן, דירוג A ומעלה2.300.02-0.63
נדל"ן דירוג A מינוס ומטה14.811.701.97

 

 

 

 

 


 
פרסומים כלכליים לשבוע הקרוב

Date Time

 EventMonthSurveyPrior
05/18/2020 02:50JNGDP SA QoQ1Q P-1.10%-1.80%
05/18/2020 04:30CHNew Home Prices MoMApr0.13%
05/18/2020 17:00USNAHB Housing Market IndexMay3330
05/19/2020 07:30JNIndustrial Production MoMMar F-3.70%
05/19/2020 11:30UKClaimant Count RateApr3.50%
05/19/2020 12:00ECZEW Survey ExpectationsMay25.2
05/19/2020 15:30USBuilding PermitsApr1000k1353k
05/19/2020 15:30USHousing StartsApr950k1216k
05/19/2020ISCPI ForecastMay0.10%
05/20/2020 04:30CH5-Year Loan Prime RateMay-204.65%4.65%
05/20/2020 04:30CH1-Year Loan Prime RateMay-203.85%3.85%
05/20/2020 11:30UKCPI Core YoYApr1.60%
05/20/2020 12:00ECCPI Core YoYApr F0.90%
05/20/2020 17:00ECConsumer ConfidenceMay A-22.7
05/20/2020 21:00USFOMC Meeting MinutesApr-29
05/21/2020 02:50JNExports YoYApr-22.30%-11.70%
05/21/2020 02:50JNImports YoYApr-13.50%-5.00%
05/21/2020 11:30UKMarkit UK PMI Manufacturing SAMay P32.6
05/21/2020 11:30UKMarkit/CIPS UK Services PMIMay P13.4
05/21/2020 15:30USInitial Jobless ClaimsMay-16
05/21/2020 16:45USMarkit US Manufacturing PMIMay P36.1
05/21/2020 16:45USMarkit US Services PMIMay P26.7
05/21/2020 17:00USLeading IndexApr-5.70%-6.70%
05/21/2020 17:00USExisting Home SalesApr4.38m5.27m
05/22/2020 02:30JNNatl CPI YoYApr0.20%0.40%
05/22/2020 10:30GEMarkit/BME Germany Manufacturing PMIMay P4034.5
05/22/2020 10:30GEMarkit Germany Services PMIMay P2416.2
05/22/2020 11:00ECMarkit Eurozone Manufacturing PMIMay P3633.4
05/22/2020 11:00ECMarkit Eurozone Services PMIMay P1912

 

 

פרטי מכין האנליזה

אלכס זבז'ינסקי, ת.ז 304456437.

מרחוב ששת הימים 30, בני ברק

בעל רישיון משווק השקעות מספר 5411

השכלה- כלכלן

תואר ראשון בכלכלה וניהול – טכניון, חיפה.

תואר שני במנהל עסקים,– אוניברסיטת חיפה.

ניסיון תעסוקתי –  2010 ואילך: כלכלן ראשי- מיטב דש השקעות

2002-2009: אנליסט – בנק לאומי לישראל

פרטי התאגיד המורשה מטעמו פועל מכין האנליזה

מיטב דש ניהול תיקים בע"מ.

מרחוב ששת הימים 30, בני ברק.

גילוי נאות מטעם מכין האנליזה

למכין האנליזה לא ידוע על ניגוד עניינים במועד פרסום האנליזה.

גילוי נאות מטעם מיטב דש ברוקראז' בע"מ (להלן: "התאגיד המורשה")

ניתוח זו נועד לשם מסירת מידע בלבד, ובשום אופן אין לראות בה חוות דעת, הצעה, המלצה או יעוץ/שיווק לרכישה ו/או החזקה ו/או מכירה של ניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים המתוארים בה. הסקירה מתבססת על מידע אשר פורסם לציבור, אשר מיטב דש ברוקראז' בע"מ ומיטב דש השקעות בע"מ (לשעבר: דש איפקס הולדינגס בע"מ) מניחים כי הוא מהימן וזאת מבלי שביצעה בדיקות עצמאיות לבירור מהימנות, דיוק ושלמות המידע. המידע המופיע בסקירה זו אינו מתיימר להכיל את כל המידע הדרוש למשקיע פוטנציאלי ואינו מתיימר להוות ניתוח מלא של כל העובדות והפרטים המופיעים בו. המידע, הפרטים והניתוח המפורטים, לרבות הדעות המובאות, בסקירה זו, עשויים להשתנות ללא מתן הודעה נוספת. סקירה זו היא על דעת הכותבים בלבד ומשקפת את הבנתם ליום כתיבתה. סקירה זו אינה מהווה תחליף, בשום צורה שהיא, לייעוץ/שיווק השקעות המתחשב בנתוניו וצרכיו המיוחדים של כל אדם. מיטב דש ברוקראז' בע"מ וחברות בקבוצת מיטב דש השקעות בע"מ, בעלי מניותיה, עובדיהם ו/או מי מטעמם לא יהיו אחראים, בכל צורה שהיא, לכל נזק ו/או הפסד שייגרם כתוצאה משימוש בסקירה זו, ככל שייגרם כזה, וכן הם אינם יכולים לערוב ו/או להיות אחראים למהימנות, דיוק ושלמות המידע המפורט בסקירה זו. מיטב דש ברוקראז', הנמנית על קבוצת מיטב דש השקעות בע"מ, מבהירה כי היא וחברות אחרות בקבוצה עוסקות, במישרין או בעקיפין באמצעות חברות קשורות, לרבות החברה האם מיטב דש השקעות בע"מ, חברות אחיות וחברות אחרות בקבוצה, בין היתר, במתן שירותי ניהול השקעות, ניהול קרנות נאמנות, ניהול קופות גמל, ניהול קרנות פנסיה, חיתום ובנקאות השקעות וכתוצאה מכך, למיטב דש ברוקראז', ולחברות אחיות וחברות אחרות בקבוצת מיטב דש השקעות בע"מ ו/או לבעלי עניין למי מבין החברות המפורטות דלעיל ולקוחותיהם, עשוי להיות עניין בניירות ערך ו/או הנכסים הפיננסיים הנכללים בסקירה זו, ככל שמפורטים כאלה, מעת לעת, לפני פרסום הסקירה, בזמן פרסומה ולאחר פרסומה. מיטב דש ברוקראז' בע"מ אינה מתחייבת ואין בסקירה זו משום התחייבות להשגת תשואה כלשהי או רווח כלשהו כתוצאה מכל סוג של פעולה בהתאם לאמור בסקירה זו.

סקירה זו הינה רכושה הבלעדי של מיטב דש ברוקראז' בע"מ ואין להעביר לצד ג', להעתיק, לשכפל, לצטט, לפרסם בכל אופן, להדפיס, לצלם, להקליט או להעתיק  את הדוח, באופן מלא או חלקי, מבלי לקבל אישור מראש ובכתב.

 1. מיטב דש השקעות בע"מ ו/או תאגיד קשור לה ניהלו הנפקה פרטית / הצעה של ניירות ערך של התאגיד הנסקר במהלך 12 החודשים שקדמו למועד פרסום הסקירה דלעיל.
 2. מיטב דש השקעות בע"מ או תאגיד קשור לה קיבלו מהתאגיד הנסקר תמורה מהותית בגין מתן שירותים במהלך 12 החודשים שקדמו למועד הפרסום של הסקירה דלעיל.
 3. מיטב דש השקעות בע"מ או תאגיד קשור לה צפויים לקבל תמורה בהיקף מהותי מהתאגיד הנסקר לאחר פרסום הסקירה דלעיל.
 4. בעל שליטה בתאגיד הנסקר הינו בעל עניין במיטב דש השקעות בע"מ ו/או חברה קשורה לה.
 5. במועד פרסום אנליזה זו, בעל השליטה בתאגיד המורשה מחזיק החזקה מהותית בסוג מסוים של ניירות ערך של התאגיד הנסקר.
 6. במועד פרסום עבודת אנליזה זו, או במהלך 30 הימים שקדמו ליום הפרסום, התאגיד המורשה, או למיטב ידיעת התאגיד המורשה, תאגיד קשור לו החזיקו החזקה מהותית, כהגדרתה בחוזר רשות ניירות ערך מיום 18.9.2007, בסוג מסוים של ניירות ערך של התאגיד הנסקר.

עצמאות שיקול הדעת

אני, אלכס זבז'ינסקי, בעל רישיון מספר 5411, מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת אנליזה זו משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים ועל התאגיד שהנפיק ניירות ערך אלה.

/5/202017                                            זבז'ינסקי אלכס

 

אהבתם? שתפו...Share on facebook
Facebook
Share on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
מעבר לסרגל הכלים