‎כ״ד באדר א׳ ה׳תשפ״ד‎

3 מרץ 2024

תחזית שבועית ל28 באוקטובר 2012

תחזית שבועית ל-28 באוקטובר 2012

אוסטרלי בדשדוש לפני פריצה, מעוף ונאסדק בתיקון לפני המשך עלייה

בועז איילון- תטא השקעות | 28.10.2012

 דולר אוסטרלי לדולר שער אחרון: 1.0335
שוב הזדמנות לפריצה

 

הזדמנות נובעת מכך ששער הדולר האוסטרלי מתנהל ברצועה שרוחבה 4% בלבד כבר 4 חודשים. אמנם טווח היציבות קטן יותר מהסטרלינג עליו כתבנו בשבוע שעבר, שם הרצועה היא של 5% אבל ההזדמנות בסטרלינג משמעותית יותר בגלל זמן הדשדוש. הסטרלינג מדשדש כבר יותר משנתיים לעומת האוסטרלי שיציב ארבעה חודשים בלבד.
מיולי 2012 ועד היום. מתנהל שער הדולר האוסטרלי ברמות 1.06-1.017.
רצועה צרה וארוכה כל כך היא הזדמנות נדירה לעשיית רווח. כאשר תיפרץ הרצועה הצרה, מעלה או מטה, צפויה בסבירות גבוהה תנועת מחיר חדה ומהירה. יש לסחור את הפריצה, לונג או שורט על פי כיוון הפריצה כאשר תתרחש. חיתוך הפסד אם המחיר יחצה שוב לתוך הרצועה.

 

 

מעוף, מחיר אחרון: 1209.74

 

פער הארביטרא'ג עומד על 0.27%- וזהו פער שלא מספק מידע לגבי פתיחת המסחר בתל אביב. מתחילת אוקטובר המעוף מתנהל בתחום 1190-1240 ולא עולה אבל המבנה נותר חיובי ויש לצפות להמשך עלייה בסיום תקופת התיקון-דשדוש.
גם ירידה עד לרצועה שנפרצה ב-1140 לא תשנה את המבנה החיובי של הגרף. ירידה אל מתחת ל-1140 תאותת על חזרה לרצועת הדשדוש ואם זה יתרחש נגדיר גם את הפריצה הזו "פריצת שווא" כמו זאת שהייתה בסוף אפריל.
רק עניין של זמן עד שיסתיים התיקון ונראה המשל עלייה ושבירת שיאים חדשים.

 

 

נאסדק, מחיר אחרון: 2,980

 

למרות העלייה של יום שישי, מדדי המניות הצביעו על חולשה במשך השבוע וניתן להבחין בכמה סימני אזהרה שעשויים להצביע על המשך ירידות בתקופה הקרובה. עדיין מוקדם להגיד שיוצאים לתיקון והנחת המוצא צריכה להיות חיובית אבל קו המגמה העולה נשבר כלפי מטה וגם התמיכה המינורית ברמת 3000 נקודות נשברה.
גם אם יתגברו הסימנים השליליים ונצא לתיקון מטה, עדיין לא מדובר בשינוי מגמה ויש לצפות לכך שמדובר תיקון בלבד לפני המשך עלייה.

 

 

תטא 1 הינה חברה פרטית בעלת רישיון ניהול תיקים ושיווק השקעות בהתאם לחוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, שיווק השקעות וניהול תיקי השקעות, התשנ"ה-1995, העוסקת בניהול תיקי השקעות, בשיווק השקעות (ולא בייעוץ השקעות) וכן בניהול השקעות של קרנות נאמנות בניהול מיטב ניהול קרנות נאמנות (1982) בע"מ, ועל כן יש לה זיקה לקרנות נאמנות אלו. הכותבים ו/או לקוחותיהם מחזיקים בנכסים הנ"ל ויש להם עניין אישי בהן ועל כן קיים חשש לניגוד עניינים במישרין. העבודה נעשתה על בסיס "ניתוח טכני", כל אירוע מדיני, כלכלי או אחר עלול לגרום לכך שהתחזית לא תתקיים והיא עלולה שלא להתקיים גם ללא אירוע כלשהו. האמור אינו תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם ואינו מהווה הצעה לרכישת יחידות בקרנות נאמנות, המתבצעת על פי תשקיף הקרן והדיווחים שבתוקף. כל מי שפועל על סמך הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד. הנני מנהל תיקים בתטא 1 (רישיון מספר 4786). אני מצהיר בזאת שהדעות המובעות בעבודת אנליזה זו, משקפות נאמנה את דעותיי האישיות על ניירות הערך המסוקרים. בועז אילון, תטא 1 השקעות וניירות ערך בע"מ, עמק רפאים 7 ירושלים. טל' – 02-6251213

אהבתם? שתפו…

לשיחה עם יועץ משכנתא התקשרו עכשיו 072-2118686

Facebook

אהבתם? שתפו...Share on facebook
Facebook
Share on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
Linkedin
מעבר לסרגל הכלים